La Gondola, Ristorante Pizzeria

3.8 i snittbetyg (12 röster)

Detta är en pizza-restaurang som ligger på Kungsportsavenyn 4 i Göteborg.

Adress: Kungsportsavenyn 4, 41136 Göteborg
Tel: 031-7116828
På Onlinepizza.se kan du se vilka restauranger som har hemkörning i detta område. Klicka här.
Recensera La Gondola, Ristorante Pizzeria...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av La Gondola, Ristorante Pizzeria:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 4God mat, stort utbud, men lite för lång väntetid på maten.

    0 0 2012-01-29 kl. 13:19
  • Betyg: 4Rekomenderas varmt, mkt god pasta och har aldrig blivit besviken på maten. Kan vara trångt i lokalen ibland och deras äldre herre till servitör (ägare?) är alltid aningen förvirrad.

    0 0 2011-09-14 kl. 11:17
  • Betyg: 4Gammal fin italiensk restaurang! den har alltid funnits där och den har alltid sett lika dan ut (både på utsidan och insidan) Bra mat och bra service.

    0 0 2011-01-06 kl. 23:05
  • Betyg: 5Besökte restaurangen i somras. På avenyn hittade vi denna genuina italienska restaurnang med härligt italienskt temptament. Deras Pasta Papardelle var det godaste jag någonsin ätit!

    1 0 2010-09-30 kl. 15:41
  • Betyg: 4Detta är Göteborgs äldsta pizzeria,den har varit i drift sen 70-talet. De har en stor luftig lokal och en väl tilltagen uteservering.
    Atmosfären är varm, kanske lite typisk för Pizzerior från 70-80-talet. Personalen är i det stora hela glad och trevlig, vissa har arbetat där sedan restaurangens början.
    Maten är god väl värd sina pengar. Pizzorna är farliga för figuren för de smakar MERA, och Planksteken superb, och till ett MYCKET humant pris.Det är drycken som kostar.
    Mitt betyg är med beröm godkänt.
    Om du är hungrig kan du få en prisvärd måltid där, FAST DET ÄR PÅ AVENYN.

    0 0 2010-09-13 kl. 09:01
  • Betyg: 1Dottern,6 år, beställde specialbarnpizza med tonfisk, oliver & ananas.De klantade till det. Vi fick köra ut pizzan två gånger innan det blev rätt. När tredje pizzan kom in så var det äntligen rätt,men då hade vi andra redan ätit klart sedan ett bra tag tillbaka.....hur svårt det nu kan vara att göra den specialpizzan som hon ville ha...
    Rätt så uruselt faktiskt!! Kompensationen....de glömde att sätta upp en stor stark på notan...eller så kanske det var kompensationen, vi vet inte. De sa inte ett knyst om kompensation i alla fall...vilket jag kan tycka är rätt så dåligt! Gott men går ej tebax.

    2 2 2010-07-29 kl. 22:16
  • Betyg: 4Trevlig personal, god mat, och gammal klassisk inredning. Planksteken med oxfilé tournedos är väldigt gott. Bearnáisesåsen var väl lite av en besvikelse, men i övrigt mycket mycket god mat. Potatisgratängen, Pommes Stripsen och andra tillbehör får man i mängder. Mycket prisvärt!

    1 0 2010-07-13 kl. 11:20
  • Betyg: 4Mycket trevligt. Goda pasta. Hit går vi igen.

    1 0 2010-06-23 kl. 01:23
  • Betyg: 4La Gondola har trevlig personal, överkommliga priser och GOD mat!
    Hit tycker jag att alla ska gå minst en gång om man är sugen på italienskt!

    1 0 2010-05-02 kl. 22:49
  • Betyg: 4Jag gillar deras pasta. Gärna med diverse seafood. Har inte testat deras pizzor dock. Pastan är mest prisvärd som avhämtning men den går också bra att äta där. Miljön är kanske inte så hipp men vad gör det?

    0 0 2010-04-10 kl. 20:53

  • På Onlinepizza.se kan du se vilka restauranger som har hemkörning i detta område. Klicka här.